Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

Média

Napsali o nás

Pohádku Největší dar rozbalí diváci na letošní advent

Prastaří slovanští bohové zamíří do kin 1. prosince

Nová filmová pohádka Největší dar bude mít v českých kinech premiéru letos 1. prosince, v předvánoční době mezi první a druhou adventní nedělí. Tvůrci nyní v oficiální upoutávce na film představují první záběry z filmu a také plakát.

V pohádce Největší dar se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby na zem přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přecijen rozkvetla, jak má a jak potřebuje.

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša. Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková.

Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“

doufá jedna z režisérek Marta Gerlíková Santovjáková.

Film se natáčel na Moravě a na Valašsku, v dalších rolích se představí Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský nebo Radim Fiala.

Na pohádce spolupracoval také držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík – nedávno zesnulý David Stypka, jehož hudba a tři nové písně včetně duetu s Ewou Farnou Největší dar obohatily. Pohádka je tak věnována jeho památce.

Pohádka Největší dar má nejen skvělé herecké obsazení, ale především hluboký a silný příběh, jehož hrdiny jsou pohanští bohové a svérázní obyvatelé malé valašské vísky. A jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Budou k vítězství dobra nad zlem stačit božská kouzla, nebo bude potřeba něco navíc? Pohádka ale nabídne i odpověď na to, co je vlastně ten NEJVĚTŠÍ DAR, na který ani Moreniny čáry nestačí

dodává spolurežisérka Daria Hrubá.

Film vznikl v produkci společnosti Wallachia, koproducentem je IS Produkce s.r.o., generálním partnerem GEMINI oční klinika a.s., hlavními partnery VOYO, TV NOVA s.r.o., TV Markíza a Filmový uzel Zlín.

Film byl podpořen Moravskoslezským krajem, Zlínským krajem, Olomouckým krajem a Jihomoravským filmovým nadačním fondem. Distributorem filmu je BONTONFILM a.s.

Ke stažení

Plakát s logy partnerů

Plakát Největší dar

Plakát bez log partnerů

Plakát Největší dar

Plakát - Vesna

Vesna - slovanská bohyně jara a veselí

Plakát - Živa

Živa - slovanská bohyně života a vitality

Plakát - Oseň

Oseň - slovanská bohyně podzimu a spánku

Plakát - Morena

Morena - slovanská bohyně zimy a smrti

Plakát - Svarožic

Svarožic - slovanský bůh ohně a Slunce

Plakát - Černobog

Černobog - slovanský bůh démonů a nemocí

Plakát - Radegast

Radegast - slovanský bůh síly a odvahy

Plakát - Veles

Veles - slovanský bůh podsvětí a času

Plakát - Perun

Perun - slovanský bůh hromu a blesku

Plakát - Smrťák

Smrťák

Plakát - Jezinka

Jezinka